להבין את החלום Logo

חלומות נפוצים

תפריט כפתור

החלומות הכי ניצפים

חלומות שחוזרים עם עצמם עם מוטיבים שונים

חולמת ליד הים
> ניתן לבדוק בדף של סטטיסטיקות בחלום כדי לראות מה הגולשים באתר מחפשים הכי הרבה, חולמים באופן תכוף.

> ניתן להסתכל גם בעמוד אוסף החלומות לקרוא ולפענח חלומות של הגולשים.

> וכמובן לבדוק במילון החלום מה מסמל כל דבר בחלום.

אני ערומה בחלום / אני עירום בחלום

חלומות בהם אנחנו מסתובבים ערומים בלי בגדים הם חלומות נפוצים. עירומים כביום היוולדנו ללא בגדים ככה באנו לעולם. החולומות יכולים לסמל על פגיעות מסויימת בחיינו ולחולם עצמו. החלום בדרך כלל חושף את החולם לסיטואציה מביכה בו אנשים אחרים רואים ומתבוננים באדם החולם חשוף ופגיע ערום או ערומה. זה יכול להיות במסיבה או בכל אירוע חברתי אחר, זה יכול להיות אנשים זרים או אנשים מוכרים. חלומות במקרים רבים עוזרים לנו להתמודד עם ארועים מחיי היום-יום שלנו. חלומות על עירום בדרך כלל מנסים להראות לנו את המקומות העמוקים ביותר ומציפים רגשות שחשופים לעיניי כל. ייתכן, משהו שאנחנו מתביישים בו ומפחדים שיהייה גלוי לכולם.

קראו עוד חלומות המכילים עירום / ערום / ערומה

חלמתי שרודפים אחרי

חלומות בהם אתם נרדפים ומישהו רודף אחריכם יכולים לסמל על החלטה שיש לקחת, אולי איזה לוח זמנים צפוף שיש להשלים והוא מתקרב. כאשר לא ניתן יותר לדחות את ההחלטה שיש לקחת זה דומה למישהו שרודף כו קו סיום. זה יכול להיות בחירה מהאקסת מאהבהת ממישהו שאוהבים, שודדים שרודפים אחריכם בחלום או אפילו ההורים - והכל בתוך מוחו של החולם.

רודפים אחרי בחלום / בורח בחלום / בורח בחלום

חלום בו השיניים נופלות

חלום בו נופלות לנו השיניים הם חלומות נפוצים מאוד. לחלק מהאנשים אפילו חולמים שהשיניים הופכות לאבק ביד ומתפוררפות או מרקיבות. השיניים הן מסמלות לנו אין איך שאנחנו רואים את עצמינו ולכן אנחנו מבחינים בשיניים באופן מיידי כאשר אנחנו מסתכים על מישהו או מישהי. חלומות על שיניים נופלות יכולים לנבוע מתוך פחד מדחייה, פחד מאין אונות ואימפוטנציה לגברים ובואפן כללי מסמלים את הזקנה והעובדה שאנחנו לא הולכים ונעשים יפים יותר עם הזמן ומזדקנים.

חלומות בהם השיניים נופלות

חלום בו אנחנו מתעופפים באוויר

חלמתי שאני עף באוויר, חלמתי שאני עפה באוויר - הרבה פעמים באים אלי לפירוש חלום התעופהץ בדרך כלל חלום באו אנחנו מרחפים באוויר מצביע על שינה עמוקה. במקרים רבים ממש רגע לפני שאנו נרדמים אנו מרגישים כאילו הגוף שלנו מרחף באוויר, זה קורה בגלל שהעצבים בחלק התחתון של הגוף שלנו מתנתקים וככה מונעים מאיתנו ללכת מתוך שינהץ אלו לרוב חלומות שמסלים על שמחה, הנאה וזו גם התחושה שחווה החולם או החולמת ובדרך כלל מצביעים שאנו מרוצים מחיינו ושולטים בקרותוינו.

חלומות על מרחף, מרחפת, עף, עפה

חלומות על נפילה, חולם שאני נופל, חולמת שאני נופלת

כאשר אנחנו חולמים בלילה שאנחנו נופלים יש לזה כמה פרושים. הראשון דומה לחלום על ריחוף ובו אנחנו שוקעים בשינה עמוקה וטובה. הפתרון השני המוכר לחלום על נפילה נכנס עמוק יותר לתת מודע של החלום ומסמל אובדן שליטה וחוסר שליטה בחיינו ולכן המשמעות של נפילה היא שאנחנו לא מסוגלים להתמודד.

חלומות על נופל, נופלת, נפילה

חלומות על נשק ובחלום הנשק לא עובד ולא יורה

חלומות על נשק ורובים, ובהם האקדח לא יורה או הרובה לא יורה בחולם הם חלומות נפוצים מאוד לאנשי צבא או בתחום הבטחון ולרוב לאנשים אשר מחזיקים נשק אישיץ פתרון החלום על אקדח שלא יורה הוא מאוד פשוט וישיר ומראה שהחולם דואג לעצמו או לאנשי הצוות שלו וביום פקודה חושש מה יקרה אם ייכשל ולכן בחלום אנו מנסים לפתור דברים שאינם סגורים במהלך חיינו ומפחדים מכשלון.

פתרון נוסף הוא שנשק מסמל את כוח הגברא והאונות של החולם, גם אצל נשים, הפחד מכשלון בחיים בכלל והפחד מכשלון במיטה מתבטא דרך אותו נשק שלא עובד המסמל משהו פלי בחלומו.

חלומות על אקדח, רובה, נשק

חלמתי שנכשלתי במבחן

אחד החלומות שחוזרים על עצמם פעמים רבות הוא חלום בו אנחנו נכשלים במבחן. באוניברסיטה, בבית הספר או אפילו בעבודה. חלום זה דומה קצת לחלום על הנשק שלא עובד הכתוב כאן למעלה, החולם מפחד או מפחדת מהמבחן או ממה שיגדיו עליהם, ההורים החברים וכו'. חלומות באופן לא מודע עובדים להכין את הצד המודע שלנו ולא התת-מודע שלנו לחיים האמיתיים. המוח מאמן את עצמו דרך החלומות. אנחנו מפחדים להיכשל במבחן ולכן המוח או הראש שלנו בחלום מנסה להראות לנו ששום דבר רע לא יקרה.

חלומות על מבחן, כשלון, נכשלתי