להבין את החלום Logo

שאלות נפוצות על חלומות

תפריט כפתור

החלומות הכי ניצפים

האם כולם חולמים ? למה זה קורה שאנו לא מצליחים לזכור את החלומות ?

כולם חולמים. לא רק בני אדם, למעשה כל היונקים חולמים שנת REM (Rapid Eyes Movement), אשר מקושרת עם תהליך החלימה וחלומות. זה נורמאלי ואפילו הכחרכי לחלום. תפקוד הגוף, ולמעשה הפרטים המדוייקים לא ידועים למה זה כל כך חושב, חשובה השינה והחלום. אז אם אתם חושבים שאתם לא חולמים זה ככל הנראה שאתם פשוט לא זוכרים את החלום. והחלום הוא חמקמק, לפעמים זוכרים אותו כאשר מתעוררים וכמה רגעין אחר כך כבר לא. אנשים שונים זוכרים חלומות בצורה שונה, יש כאלו שיזכרו מידית ואת כל החלום במלואו ויש רק שחלקים ממנו ואחרים בכלל לא יזכרו על מה ואם חלמו בלילה. אומרים שרוב האנשים לא זוכרים את החלומות בגלל שזה לא משנה כל כך- ובעצם יותר חשוב לצאת מהמיטה אם מדברים על יצר הישרדות ראשוני. רןב החלימה קוראת בסוף מחזור שינה אשר אם מופרע משאיר את החלום במוחו של החולם. אבל, לזכור חלומות זה משהו שאנחנו יכולים לאמן את מוחינווהדרך הנוחה ביותר היא לרשום את החלום מיד כאשר מתעוררים. באתר שלנו ניתן לאות לאחור את כל החלומות אותם הקשתם לפיענוח.

איך גרויים חיצוניים משפיעים על החלום ?

גירויים חושיים הזמן השינה משפיעים ומתחברים לחלום. באופן ברור בזמן השינה אנחנו שומעים כמו בשמן עירות - האוזניים שלנו מעולם לא כבויות. ולכן אנחנו שומעים במהלך החלום ולכן גם שומעים בחלום. הצלילים והקולות תמיד מגיעים מאיפה שהוץ לדוגמא צילצול טלפון או רדיו שמשתלב בחלום שלנו. לא משנה מה עוצמת הרעש הוא יכול להיכנס אלינו לחלום. וכך גם עם חושים אחרים. אך גם אם אנחנו שומעים במהלך החלום אנחנו נשכח זאת בזמן שנתעורר.

למה אנחנו חולמים על האקס שלנו ?

חלומות על האקס הם חלומות נפוצים מאוד. אנחנו רואים את האקס בחלוםת אנחנו לפעמים חולמים שאנחנו רוצים לחזור אליו או שהאקס שלנו רוצה לחזור אלינו. יש כאלו שחולמים על בגידה עם האקס או סקס ויחסי מין עם האקס. אז למה זה קורה שאנחנו חולמים על בן או בת הזוג לשעבר שלנו

ראשית, חלומות על האקס מראים שיש לנו רגשות - כן - גם אם זה נגמר, עדיין יש לנו רגשות, ייתכן גם רגשות שליליים אבל עדיין רגשות, וייתכן גם געגועים לאו דווקא לאדם עצמו כי אם לזיכרונות ולרגעים אותם חווינו יחד. חלום על האקס יכול גם להראות לנו את היכולת שלנו להתגבר, כן, זו הוחכה שהשארנו את העבר שלנו מאחורינו ואנחנו ממשיכים קדימה. זה אפילו קורה לכלות ערב חתונתן שחולמות על סקס עם האקס. זה לא אומר שהן באמת מעוניינות זה רק מסמל שלום ולהתראות לזכרונות הישנים. אך עם זאת לעיתים אנחנו אכן מתגעגעים ורוצים לחזור - עדיין החלום על האקס יגיע ועלינו להבין מה הוא מסמל בחלומותינו.

האקס בחלום יכול לסמל משהו שהיה בעבר, משהו שנפרדו ממנו ועדיין מידי פעם חושבים עליו.